Mikrogeneracja Spółka z o.o.

Marek
798794739

Mikołaj
531760340

Marek (TV mikrogeneracja)
+353872305071

Skontaktuj się

instalacja na Antarktydzie

Prowadzimy projekt na polskiej Stacji Polarnej Arctowski na brzegu Antarktydy. W lokalizacji występują jedne z najsilniejszych wiatrów na naszej planecie (niedaleko przylądek Horn)

Od roku 2012 testowana jest turbina wiatrowa windspot z pasywnym mechanizmem zmiany kąta natarcia łopatki. Zimą 2013 turbina wyprodukowała 80kWh w 24h co jest światowym rekordem produktywności tej maszyny (5kW mocy max ).

Jednocześnie prowadzimy doświadczenie z panelami fotowoltaicznymi i pomiarem zużycia ropy przez generatory zasilające stacje (zużycie około 80  ton ropy rocznie). Koszt 1kWh energii na stacji to obecnie niemal 3pln/kWh. Instalacja dodatkowych wiatraków z systemem odpowiedniego odciążenia generatorów, lub nawet instalacja z magazynem energii pozwalająca na wyłączenie generatorów w wietrzne lub słoneczne dni mogła by być uzasadniona nie tylko ekologicznie ale także ekonomicznie.

Stacja nie może inwestować w żadne środki trwałe ale może zrobić przetarg na dostarczenie energii elektrycznej. Stacja zapatrzana jest raz w roku (we wrześniu w Gdyni ładowany jest Polar Pionier ) wiec pozostał rok na realizacje zakupów.

Obecnie instalowany będzie awaryjny wyłącznik stop, pomiary krzywej mocy turbiny, uruchomienie systemu monitoringu pracy 2ch generatorów 80 kW (chodzi jeden z minimalna mocą 30kW ) oraz monitoring systemu solarnego 1kW.

turbina windspot 4m średnica wirnika z inwerterem aeocon 5kW pracującą na sieć