HISTORIA I MISJA

Historia Mikrogeneracji.

Pasja do energii przywiodła nas tutaj...

Wszystko jest energią. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to fizyka.

~ALBERT EINSTEIN

ae1
Wszystko jest energią. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to fizyka

~ALBERT EINSTEIN

Wszystko jest energią i nawet nasze myśli mają moc.

Mikrogeneracja może być filozofią lub ruchem społecznym, ale jednocześnie ma profesjonalne oblicze i struktury prawne. Marek Klonowski – założyciel i dyrektor Mikrogeneracja Sp. z o.o. jest związany z sektorem energetycznym od XX wieku, kiedy to uczęszczał do technikum elektrycznego przy największej elektrowni węglowej w północno-zachodniej Polsce (8 generatorów – 200MW każdy), a następnie kontynuował naukę w Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku elektroautomatyka okrętowa.

Zdobyte doświadczenie w zakresie wytwarzania i dystrybucji, zarówno dla statku (generatory i odbiorniki energii unoszące się na wodzie), jak i kraju takiego jak Polska (mało sprawny, postsowiecki system wytwarzania i dystrybucji, dziś udoskonalany i połączony z innymi krajami) były kluczem do dalszego rozwoju w kierunku odnawialnych źródeł energii i niezależności energetycznej.

Od początku XXI wieku, dzięki rządowemu systemowi wsparcia „zielonych certyfikatów”, Polska była atrakcyjnym rynkiem dla komercyjnych turbin wiatrowych o mocy wielu MW. Ten czas pozwolił na praktyczne doświadczenie w świecie komercyjnej energii odnawialnej. Było to radzenie sobie z dużymi inwestorami, lokalne planowanie, problemy z podłączeniem do sieci, wpływ na środowisko i współpracę z właścicielami gruntów. Były to czasy, w których wielu zachodnich inwestorów działało w Polsce rozwijając i budując farmy wiatrowe, aż do czasów spalania biomasy z węglem – nazywanej też zieloną energią. Ceny zielonych certyfikatów spadły o 100% w ciągu 3 miesięcy, a większość projektów przejęła polska energetyka.

Wtedy stało się jasne że to nie jest to miejsce na indywidualny rozwój i tak w 2012 roku, powstała jedna z pierwszych w Polsce firm nastawionych na wytwarzanie energii na małą skalę. Mikrogeneracja Sp. z o.o. jest dziś marką dobrze rozpoznawalną dzięki wielu zrealizowanym projektom i latom doświadczenia. Firma działała aktywnie zanim przydomowe elektrownie zostały prawnie uregulowane w Polsce.
W 2014 roku w Irlandii powstała firma Energy Freedom Systems. Ta niewielka zielona wyspa posiada ogromny potencjał wiatrowy i nieco mniejszy od Polskiego słoneczny (z wyjątkowym południowym wybrzeżem gdzie jest większy!). Energia staje się coraz droższa, ale wraz z dotacjami na systemy fotowoltaiczne i magazynowanie energii, rozpoczęło się duże zainteresowanie mikrogeneracją.

Energy Freedom Systems jest jedną z pierwszych firm w pełni zatwierdzonych przez Urząd ds. Zrównoważonej Energii w Irlandii, a dziś jest uznawana za eksperta ds. energii i systemów wyspowych. Funkcjonuje również jako w pełni ubezpieczony i zarejestrowany wykonawca instalacji elektrycznych.

Od 2020 roku Energy Freedom działa na Wyspach Kanaryjskich, które są doskonałym przykładem zrównoważonego rozwoju, a zwłaszcza na najmniejszej wyspie El Hierro, która już dziś niemal całkowicie zasilana jest z źródeł odnawialnych.

Marek Klonowski

Prezes zarządu i założyciel Mikrogeneracji
17
LAT DOŚWIADCZENIA
500
+kW MOCY DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH
5000
+kW PROJEKTÓW INSTALACJI
750
+kW MOCY DLA BIZNESU
3
KRAJE
3000
+kWh ZAINSTALOWANYCH MAGAZYNÓW ENERGII

Wykwalifikowana kadra

CERTYFIKOWANI PROFESJONALIŚCI

Wykształcenie jest istotne choć dzisiaj dyplomy i poziom nauczania to już nie to samo… Szkoły, wyższe uczelnie, kursy, certyfikaty to wiedza ale bez pokrycia doświadczeniem to tylko papiery… Lubię to co robię, pasjonuję się ogólnie pojętą energią, niezależnymi mikrosieciami opartymi na energii odnawialnej i jej magazynowaniem a także i transportem zasilanym elektrycznością.

Nasze Cele

BĄDŹ NIEZALEŻNY
#MIKROGENERACJA

Elektryczność jest po prostu dobrze znanym rodzajem energii, którą my jako ludzie nauczyliśmy się wytwarzać i transportować już dawno temu. Już teraz jesteśmy w stanie w prosty sposób ją generować i przechowywać. Dla niektórych z nas jest to tylko moda lub globalny ruch lub rozwiązanie ekonomiczne, a dla niektórych krok na drodze do osiągnięcia całkowitej niezależności.

1

Kompleksowość usług

Od projektu do budowy, od pomysłu do eksploatacji - możemy dostarczyć system generowania, magazynowania i dystrybucji energii o dowolnym rozmiarze.

2

Pasja do jakości

Wysokiej jakości komponenty i odpowiednia instalacja systemu gwarantuje jego bezawaryjną pracę, która jest dla nas celem i dodatkową korzyścią dla klienta.

3

Edukacja

Im więcej ludzi będzie wiedziało jak instalować i zarządzać źródłami energii, tym społeczeństwo będzie bardziej niezależne i silniejsze. Edukacja jest kluczowym punktem naszej strategii.

4

Społeczność

Naszym celem jest nie tylko obsługa i zadowolenie klientów, ale także łączenie podobnie myślących ludzi. Zrównoważony rozwój jest tańszy w przypadku większej grupy niż jednostki.

ZOBACZ NASZE FILMY

Jesteśmy na YouTube!

Subskrybuj nasz kanał i dołącz do społeczności Mikrogeneracji.

Instalacja fotowoltaiczna 3 kW Zrób to sam

Fronius Symo 20 i Eco 25 kW - 2-osobowa instalacja (niemal zrób to sama)